YAGEO SMCJ170CA/TR13
Part No.:
SMCJ170CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AetrixSMCJ170CA/TR13.pdf
Description:
SMCJ, DO-214AB, 170V, 275V, REEL
Comments
SMCJ170CA/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
170V
Voltage - Breakdown (Min):
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)