Micro Commercial Co SMCJ17AHE3-TP
Part No.:
SMCJ17AHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ17AHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMCJ17AHE3-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
54.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)