Diodes Incorporated SMCJ200AQ-13-F
Part No.:
SMCJ200AQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Description:
LINEAR IC
Comments
SMCJ200AQ-13-F Specifications
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)