Comchip Technology SMCJ200CA-HF
Part No.:
SMCJ200CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AetrixSMCJ200CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 324VC DO214AB
Comments
SMCJ200CA-HF Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Comchip Technology
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)