Micro Commercial Co SMCJ200CA-TP
Part No.:
SMCJ200CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ200CA-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMCJ200CA-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)