Comchip Technology SMCJ220CA-HF
Part No.:
SMCJ220CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixSMCJ220CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC DO214AB
Comments
SMCJ220CA-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)