Comchip Technology SMCJ26CA-HF
Part No.:
SMCJ26CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixSMCJ26CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
Comments
SMCJ26CA-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)