Comchip Technology SMCJ36CA-HF
Part No.:
SMCJ36CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixSMCJ36CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Comments
SMCJ36CA-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)