Micro Commercial Co SMCJ40AQ-TP
Part No.:
SMCJ40AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ40AQ-TP.pdf
Comments
SMCJ40AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
40V
Voltage - Breakdown (Min):
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)