Micro Commercial Co SMCJ51AQ-TP
Part No.:
SMCJ51AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ51AQ-TP.pdf
Comments
SMCJ51AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)