Comchip Technology SMCJ54A-HF
Part No.:
SMCJ54A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixSMCJ54A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Comments
SMCJ54A-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)