Micro Commercial Co SMCJ54AQ-TP
Part No.:
SMCJ54AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ54AQ-TP.pdf
Comments
SMCJ54AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)