YAGEO SMCJ54A/TR13
Part No.:
SMCJ54A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AetrixSMCJ54A/TR13.pdf
Description:
SMCJ, DO-204AB, 54V, 87.1V, REEL
Comments
SMCJ54A/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)