Comchip Technology SMCJ64A-HF
Part No.:
SMCJ64A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixSMCJ64A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Comments
SMCJ64A-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)