Micro Commercial Co SMCJ64AQ-TP
Part No.:
SMCJ64AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ64AQ-TP.pdf
Comments
SMCJ64AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)