YAGEO SMCJ64A/TR13
Part No.:
SMCJ64A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AetrixSMCJ64A/TR13.pdf
Description:
SMCJ, DO-204AB, 64V, 103V, REEL
Comments
SMCJ64A/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)