Micro Commercial Co SMCJ7.5AQ-TP
Part No.:
SMCJ7.5AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ7.5AQ-TP.pdf
Comments
SMCJ7.5AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
116.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)