YAGEO SMCJ7.5A/TR13
Part No.:
SMCJ7.5A/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AetrixSMCJ7.5A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-204AB 7.5V 12.9VE
Comments
SMCJ7.5A/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
116.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)