Micro Commercial Co SMCJ75CAHE3-TP
Part No.:
SMCJ75CAHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ75CAHE3-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
SMCJ75CAHE3-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)