Comchip Technology SMCJ75CA-HF
Part No.:
SMCJ75CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixSMCJ75CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Comments
SMCJ75CA-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)