Comchip Technology SMCJ78CA-HF
Part No.:
SMCJ78CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixSMCJ78CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Comments
SMCJ78CA-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.9A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)