Micro Commercial Co SMCJ80AQ-TP
Part No.:
SMCJ80AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ80AQ-TP.pdf
Comments
SMCJ80AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
80V
Voltage - Breakdown (Min):
88.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
129.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)