Micro Commercial Co SMCJ85AQ-TP
Part No.:
SMCJ85AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ85AQ-TP.pdf
Comments
SMCJ85AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.9A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)