YAGEO SMCJ8.5CA/TR13
Part No.:
SMCJ8.5CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AetrixSMCJ8.5CA/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AB 8.5V 14.4VE
Comments
SMCJ8.5CA/TR13 Specifications
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMCJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
104.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)