Comchip Technology SMCJ90A-HF
Part No.:
SMCJ90A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
AetrixSMCJ90A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB
Comments
SMCJ90A-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
90V
Voltage - Breakdown (Min):
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)