Micro Commercial Co SMCJ90AQ-TP
Part No.:
SMCJ90AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
AetrixSMCJ90AQ-TP.pdf
Comments
SMCJ90AQ-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
90V
Voltage - Breakdown (Min):
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)