Eaton - Electronics Division SMCJE100CAH
Part No.:
SMCJE100CAH
Datasheet:
AetrixSMCJE100CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM BI
Comments
SMCJE100CAH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)