Eaton - Electronics Division SMCJE190CAH
Part No.:
SMCJE190CAH
Datasheet:
AetrixSMCJE190CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 190VWM BI
Comments
SMCJE190CAH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
190V
Voltage - Breakdown (Min):
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
307V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)