Eaton - Electronics Division SMCJE200AH
Part No.:
SMCJE200AH
Datasheet:
AetrixSMCJE200AH.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM UNI
Comments
SMCJE200AH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)