Eaton - Electronics Division SMCJE210CAH
Part No.:
SMCJE210CAH
Datasheet:
AetrixSMCJE210CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 210VWM BI
Comments
SMCJE210CAH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
210V
Voltage - Breakdown (Min):
233V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
337V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)