Eaton - Electronics Division SMCJE220AH
Part No.:
SMCJE220AH
Datasheet:
AetrixSMCJE220AH.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM UNI
Comments
SMCJE220AH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)