Eaton - Electronics Division SMCJE78AH
Part No.:
SMCJE78AH
Datasheet:
AetrixSMCJE78AH.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM UNI
Comments
SMCJE78AH Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.9A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)