SMC Diode Solutions SMDA24C-4-2
Part No.:
SMDA24C-4-2
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
AetrixSMDA24C-4-2.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 43VC 8-SO
Comments
SMDA24C-4-2 Specifications
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Bidirectional Channels:
4
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
43V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1A
Power - Peak Pulse:
300W
Capacitance @ Frequency:
35pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)