YAGEO SMDJ6.5CA-AT/TR7
Part No.:
SMDJ6.5CA-AT/TR7
Datasheet:
AetrixSMDJ6.5CA-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AB 6.5V 11.2V AUT
Comments
SMDJ6.5CA-AT/TR7 Specifications
Series:
SMDJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
267.9A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)