YAGEO SMDJ7.5A/TR7
Part No.:
SMDJ7.5A/TR7
Datasheet:
AetrixSMDJ7.5A/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AB 7.5V 12.9VE
Comments
SMDJ7.5A/TR7 Specifications
Series:
SMDJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
232.6A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)