YAGEO SMDJ8.5CA-AT/TR7
Part No.:
SMDJ8.5CA-AT/TR7
Datasheet:
AetrixSMDJ8.5CA-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AB 8.5V 14.4V AUT
Comments
SMDJ8.5CA-AT/TR7 Specifications
Series:
SMDJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
208.3A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)