Taiwan Semiconductor Corporation SMF7.5AHRQG
Part No.:
SMF7.5AHRQG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
SOD-123W
Datasheet:
AetrixSMF7.5AHRQG.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SOD123W
Comments
SMF7.5AHRQG Specifications
Manufacturer:
Package/Case:
SOD-123W
Series:
SMF
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.5A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)