Littelfuse Inc. TPSMB100CA-VR
Part No.:
TPSMB100CA-VR
Datasheet:
AetrixTPSMB100CA-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214 TR
Comments
TPSMB100CA-VR Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)