Littelfuse Inc. TPSMB120A-VR
Part No.:
TPSMB120A-VR
Datasheet:
AetrixTPSMB120A-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214 TR
Comments
TPSMB120A-VR Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)