Littelfuse Inc. TPSMB130CA-VR
Part No.:
TPSMB130CA-VR
Datasheet:
AetrixTPSMB130CA-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214 TR
Comments
TPSMB130CA-VR Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)