Littelfuse Inc. TPSMB188A-VR
Part No.:
TPSMB188A-VR
Datasheet:
AetrixTPSMB188A-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 188VWM 304VC DO214 TR
Comments
TPSMB188A-VR Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
188V
Voltage - Breakdown (Min):
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
304V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)