Littelfuse Inc. TPSMB200A-VR
Part No.:
TPSMB200A-VR
Datasheet:
AetrixTPSMB200A-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 324VC DO214 TR
Comments
TPSMB200A-VR Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)