Littelfuse Inc. TPSMB220CA-VR
Part No.:
TPSMB220CA-VR
Datasheet:
AetrixTPSMB220CA-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC DO214 TR
Comments
TPSMB220CA-VR Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)