Littelfuse Inc. TPSMB300A-VR
Part No.:
TPSMB300A-VR
Datasheet:
AetrixTPSMB300A-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 300VWM 486V DO214 TR13
Comments
TPSMB300A-VR Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)