Littelfuse Inc. TPSMB350A-VR
Part No.:
TPSMB350A-VR
Datasheet:
AetrixTPSMB350A-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 350VWM 567VC DO214 TR1
Comments
TPSMB350A-VR Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
350V
Voltage - Breakdown (Min):
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)