Littelfuse Inc. TPSMB400A-VR
Part No.:
TPSMB400A-VR
Datasheet:
AetrixTPSMB400A-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 400VWM 648VC DO214 TR1
Comments
TPSMB400A-VR Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
400V
Voltage - Breakdown (Min):
447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
900mA
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)