Littelfuse Inc. TPSMC13CA-VR
Part No.:
TPSMC13CA-VR
Datasheet:
AetrixTPSMC13CA-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Comments
TPSMC13CA-VR Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
69.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)