Littelfuse Inc. TPSMC33CA-VR
Part No.:
TPSMC33CA-VR
Datasheet:
AetrixTPSMC33CA-VR.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Comments
TPSMC33CA-VR Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)