Comchip Technology TV06B100J-HF
Part No.:
TV06B100J-HF
Datasheet:
AetrixTV06B100J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
Comments
TV06B100J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35.29A
Power - Peak Pulse:
600W