Comchip Technology TV06B110J-G
Part No.:
TV06B110J-G
Datasheet:
AetrixTV06B110J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA
Comments
TV06B110J-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
32.97A
Power - Peak Pulse:
600W